Rekrutacja do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015

W związku zmianą ustawy o systemie oświaty, opublikowaną w Dzienniku Ustaw  z dnia 3.01.2014 r. (Dz. U 2014 poz. 7) zmieniły się zasady postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół. Dyrektor Przedszkola w Korycinie informuje, że  od 17 marca 2014r. rozpoczynają się zapisy dzieci do Przedszkola w Korycinie oraz punktów przedszkolnych w Zabrodziu i Bombli.

Karty zgłoszeniowe dziecka do przedszkola można pobierać w  przedszkolu w godzinach od 13.00  do 16.00 oraz ze strony internetowej przedszkola. Zapisy będą odbywać się w terminie 17.03- 28.03. 2014r. Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci 3,4,5- letnie z terenu Gminy Korycin.

Informacje dotyczące kryteriów, terminów tegorocznej rekrutacji oraz dokumenty dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej przedszkola w zakładce Dla Rodziców/Zapisy do przedszkola lub bezpośrednio w placówce.

Informacje dodatkowe

Do przedszkola dzieci zapisywane są jeden raz. W kolejnych latach rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają jedynie deklarację kontynuacji (termin do 7 marca  br.) Na podstawie ustawy o systemie oświaty w roku szkolnym 2014/2015 obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci pięcioletnie(rocznik2009),oraz dzieci 6-letnie – urodzone  w II połowie 2008), które nie zostały objęte obowiązkiem szkolnym.

UWAGA RODZICE DZIECI 5- LETNICH (ROK URODZENIA 2009)

Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W roku szkolnym 2014/2015 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2009r.

Obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego nie zwalnia od złożenia dokumentów rekrutacyjnych.

UWAGA RODZICE DZIECI 6 – LETNICH (ROK URODZENIA 2008)

W roku szkolnym 2014-2015 do szkoły pójdą już dzieci sześcioletnie, które urodziły się między styczniem, a czerwcem 2008r. Dla dzieci 6- letnich urodzonych w drugim półroczu oznacza to przesunięcie obowiązku szkolnego o rok. Rodzice mogą jednak zdecydować się na posłanie dziecka do klasy pierwszej już w tym roku.

deklaracja.doc / deklaracja.pdf

ZasadyRekrutacji.pdf