Search

Aktualności

Pasowanie na przedszkolaka

9 listopada odbyło się w przedszkolu Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków
i zasad panujących w oddziale przedszkolnym. Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego. Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się pod fachowym okiem swoich pań. W dalszej części przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie.
Po wygłoszeniu przez maluchy i starszaki przysięgi, dyrektor przedszkola dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków.
Tego dnia wzięliśmy także udział w akcji: "Rekord dla Niepodległej". O godz. 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Starszaki przedstawiły także montaż słowno - muzyczny pt.:" Od morza aż do Tatr".